Yerel Basını Hacamat Ettiler!

TYBB Gazetecileri Hacamat Yaptırdı.

Yerel Basını Hacamat Ettiler!

Yerel Basını Hacamat Ettiler!

TYBB Gazetecileri Hacamat Yaptırdı.

TYBB Genel Başkanı Nezir Karayün’ün organize ettiği, Beylikdüzü İl Dernekleri Federasyonu Başkanı, Beylikdüzü Karadenizliler Derneği Başkanı ve Euro Moda Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Türkgenç'in sponsorluğunda gerçekleşen "Yerel Basına Hacamat" programında Türkiye Yerel Basın Birliği gazetecileri hacamat yaptırdılar.

Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği (TYBB) Genel Başkanı Nezir Karayün ile birlikte Yerel Basın Mensupları toplu halde hacamat yaptırdılar.

Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkanı Nezir Karayün, "Birliğimizde bulunan tüm gazeteci arkadaşlarımızın daha sağlıklı olması adına, BEYKARDER Başkanı Halil İbrahim Türkgenç Başkanımız ile birlikte "Yerel Basına Hacamat" programı organize ettik." dedi.

Karayün, vücuda uygulanan hacamatın birçok faydasının olduğunu dile getirerek, "Ben bizzat kendim şahidim hacamatın sayılmayacak kadar faydası vardır. İlerleyen süreçte bu gibi faydalı etkinliklerimizi tekrarlayacağız" diyerek tüm gazeteci dostlarının hacamat programına iştirak etmelerini önemle rica etti.

Peygamberimizin sünneti ve aynı zamanda eski geleneksel Çin tıbbından gelen bir yöntem olan hacamatın bilinen en etkili faydası ağır metalleri temizlediği bilimsel olarak kanıtlanmış. Etkili bir tedavi metodu olan Hacamatın Müslümanlar tarafından Miraçtan bize gelen bir hediye olarak kabul geldiğine inanılmaktadır.

Beylikdüzü'nün sevilen işadamı, aynı zamanda EuroModa Group Yönetim Kurulu Başkanı, Beylikdüzü Karadenizliler Derneği Başkanı olan Halil İbrahim Türkgenç, Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Genel Başkan Yardımcısı Ercan Kutlu, Gazeteci Osman İslam, Gazeteci Kadir Özel ve diğer YBBD üyelerine Şirketinin kapılarını açtı. Özel olarak Hacamat için Yerel Basın Birliği üyelerine tahsis ettiği nezih ve temiz bir ortamda basın mensupları hacamatlarını yaptı.

Gazetecilerin hacamatlarını hijyenik ortamda bir defalık kullanılıp atılan malzemeler ile yapan, dededen kalma mesleğini icra eden Urfalı Hacamatçı Selim bey hacamatın faydaları ile ilgili olarak şunları söyledi: Hacamat kandaki toksinleri, zehirli atıkları, serbest radikaller ve hazır gıdaların verdikleri zararları temizler. Kana detoks uygular.

- Hacamat vücudu rahatlatmak için en etkili yöntemdir, stresi azaltır, çabuk sinirlenmeyi önler, sinirlerin pamuk gibi olmasını sağlar.

- Hacamat olmak nezle, grip gibi üst solunum yolu hastalıklarında şifa sürecini hızlandırır

- Baş ağrısı, kadın erkek herkeste her yaşta görülebilen bir sağlık sorunudur. Hacamat kronikleşmiş bağ ağrılarını geçirmekte çok önemli rol oynar.

- Hacamat kan yapımını uyarıp, kansızlık (anemi) eksikliğinin tedavisine yardımcı olur.

- Hacamat halk arasında Sara hastalığı olarak bilinen Epilepsi nöbetlerinde nöbet şiddetini ve sayısını azaltır.

- Hacamat tembellik ve uyuşukluğu giderip, vücudu resetler, kendinizi enerjik hissetmenizi sağlar.

- Baş dönmesi en sık karşılaşılan sağlık sorunlarındandır. Hacamat bazı baş dönmesi türlerinin geçmesinde de çok etkilidir.

- Vücudumuzun uyarılara ani tepki vermesine refleks denir. Hacamat refleksleri güçlendirir.

- Hacamat bütün diş hastalıklarının tedavisinde yardımcı rol oynar. Diş ağrısının geçmesinde de hacamattan yararlanılabilir.

- Hacamat hücreler arası matrikste viskoziteyi (yapışkanlığı) azaltır.

- Hacamat kas ve bağ dokusundaki esnekliği artırır. Dokulardaki ve eklemlerdeki sertlikleri yumuşatır.

- Hacamat kan damarlarındaki geçirgenliğini artırır, böylece organlara daha fazla oksijen gider, hücreler yenilenir.

- Hacamat görme hücrelerini de yenileyip gözlerin daha keskin görmesini sağlar. Göz hastalıklarının tedavisine de yardımcı olur.

- Uykusuzluk, rahatsız uyuma, çok uyusak ta uykuyu alamama günümüzde en sık görülen uyku problemlerindendir. Hacamat olmak sinirleri rahatlatıp tüm uyku problemlerine şifadır.

- Adet sancısı, regl ağrısı, adet döneminde yaşanan kramplar çoğu kadının kabusu olan, çok sıkıntı verici bir durumdur. Hacamat regl dönemi düzensizliklerini giderir, regl döneminin ağrılı, kramplı geçmesini önler.

- Hacamat uyuşturucu bağımlılığından kurtulmakta, sigarayı bırakmada çok yardımcıdır.

- Hacamat cildin oksijenle beslenmesini sağlayıp, cilt hastalıklarını önlemede çok etkilidir. Ciltte ve vücutta yağlanmayı önler.

- Hacamat stres ile başa çıkmada etkilidir. Anksiyete ve sinirlilik için en etkili tedavilerdendir.

- Yüksek tansiyon damar tıkanıklığından strese kadar pek çok nedenden meydana gelebilir. Hacamat yüksek tansiyonu düşürür.

-Hacamat kasları gevşetip, kaslara kramp girmesini ve kulunçları önler.

- Depresyon kendini mutsuz hissetme, karamsarlık halidir. Hacamat depresyonda mutluluk hormonu olan(endorfin, serotonin) salgılatır.

- Hacamat zayıflamış organ fonksiyonlarını geri kazandırır.

- Hacamat yaralar ve ülserlerin iyileşmesini hızlandırır.

- Hacamat vücuttaki iltihabı giderir. Sinüzit tedavisinde bağışıklığı güçlendirir.

- Hacamat damarlardaki esnekliği artırıp hemoroid basur oluşumunu önler. Var olan basurların geçmesini sağlar.

- Hacamat damarları temizleyip yüksek kolesterolü düşürür.

- Hacamat göz ağrısı ve göz tansiyonunda hemen etkisini gösterir.

- Hafıza yaptırmanın dikkat eksikliği konsantrasyon bozukluğu gibi zihinsel faaliyetlerde iyileştirici etkisi vardır.

- Hacamat pıhtıları doğal yoldan eritip varislerin geçmesini sağlar.

- Gut ve romatizmanın metabolik birikintilerini temizler.

- Hacamat kan dolaşımını artırıp vücuttaki ağrıları giderir. Bütün hastalıklarda diğer medikal veya cerrahi tedavileri destekler.

- Hacamat yüz felcinin ilk aşamalarının tedavisinde çok önemli rol oynar.

- Karaciğer hastalıklarında hasarı önler.

- Çocuklarda huzursuzluk, sakin olamama, uyku sorunlarında tedavi edicidir.

- Hacamat ülsere de şifadır, her türlü ülser türünün tedavisinde etkilidir.

 - Düzenli hacamat yaptırmak organlardaki mevcut hasarları, fonksiyon bozukluklarını tamir eder.

- Hacamat felç ve inmelerde hem koruyucu hem de tedavi edicidir.

- Hacamat damar tıkanıklığını önler, tıkalı damarları açar.

- Bazı hastalıklarda hacamat ile Akupunktur tedavisi veya sülük tedavisi birlikte uygulanıp daha hızlı sonuç alınabilir. Bu özelliği ile akapunktur ve sülük tedavisini destekleyici rol oynar.

- Ödem vücutta özellikle ellerde, ayaklarda, parmaklarda, yüzde şişliğe neden olan vücudun su toplaması halidir. Hacamat ödemi söker, ödemin atılmasına yardımcı olur.

- Hacamat çocuklarda dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, ders çalışamama gibi sorunların tedavisinde oldukça başarılıdır.

 - Hacamat kan dolaşımını, vücudu, boğazı, omuzları ve göğsü rahatlatır. *Bütün organ fonksiyonlarında metabolizmayı düzenlemede tetikleyici rol oynar.

- Hacamat psikolojik travma sonrası bozuklukları aşmada çok yardımcıdır.

- Bel ağrısı en sık karşılaşılan ağrı türlerindendir. Hacamat bazı bel ağrısı türlerinin de iyileşmesinde çok etkilidir.

- Hacamat kısırlık, üreme problemleri ve libido kaybı gibi cinsel sorunların tedavisinde güvenle uygulanabilir.

- Hacamat yüksek kolesterol, diyabet ve inme tedavisinde önleyicidir veya rahatlama sağlar.

- Hacamat astım, pnömoni ve angina pektorisi hastalığı olan insanlar için çok yararlıdır.

- Hacamat yıllık olarak düzenli yapılırsa kronik hastalıklardan korur. Hasta olmuşsa da şiddetini azaltır.

- Migren şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı ve ışığa duyarlılık şeklinde belirti veren modern çağ hastalıklarındandır. Hacamat damarlardaki kirli kanı temizleyip migrene şifadır.

- Hacamat eklem ve kasları rahatlatıp bu bölgelerde görülen ağrıları geçirir.

- Hacamat ergenlik sivilcelerini en az yüzde elli oranda yok eder.

- Hacamat hassas bağırsak sendromu, mide ağrısı, ishal, gastrit gibi mide bağırsak hastalıklarının geçmesine yardımcı olur.


HABERLER 8.11.2021 18:05:00 2512 0
Cuma 37.1 ° / 24 °
Cumartesi 39.2 ° / 25.7 °
Pazar 38.3 ° / 25.5 °

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.