STK’ları Danışma Kurulu Olarak Görmek İstiyoruz

STK’lardan iş birliği, güç birliği

STK’ları Danışma Kurulu Olarak Görmek İstiyoruz

STK’ları Danışma Kurulu Olarak Görmek İstiyoruz

STK’lardan iş birliği, güç birliği…

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Merkezinde Genel Başkan Nezir Karayün’ü ziyaret eden Büyükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şerif Şahin ve STK Koordinasyon Sorumlusu Gencay Kula, Büyükçekmece’de ki Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte hareket etmek istediklerini dile getirdiler.

Şahin, STK’lar Toplumun Kilit Taşları

Büyükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şerif Şahin; “Bizim öncelikli hedefimiz Sivil Toplum Kuruluşlarına belediyemizin yaptığı önemli projelere ait tüm bilgilendirmeleri aktarmak ve Büyükçekmece belediyesi olarak yapılacak hizmetlerde STK’ları bir danışma kurulu olarak görmek istiyoruz. Sadece projeler kapsamında değil afet gibi acil durumlarda ve derneklerin ihtiyaçları durumunda koordineli bir şekilde yardımlaşmaktır. Herhangi bir durumda vatandaşlara en hızlı ulaşabilen kurumların başında STK’lar gelmektedir ve STK’lar ile en hızlı iletişim kuran kesim ise belediyelerdir. Biz bunun bilincinde olup ilçemizdeki tüm STK’lar ile ortak bir grup kurarak bunu hızlandırmak ve bu projeyle sadece belediyenin değil, STK’ların kendi aralarındaki iletişimi görmelerini ve güçlendirmelerini istedik. Belediyelerde aktif olması gereken kişiler zamanla değişse de STK’ların varlığı daimdir bu yüzden onların toplumun kilit taşları olduğunu düşünüyoruz.

2050 Vizyonu

Projemize 22. Uluslar arası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali öncesi başladık, festivale çoğu derneğin katılımı ve işbirlikleri bizi çok mutlu etti ve katılım sağlayan derneklerimize teşekkür belgelerini takdim ettik. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün yaptığı açıklamada ‘Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Eylül veya Ekim ayında 2050 vizyonu olarak Büyükçekmece’yi nerede görmek istiyorsunuz konulu bir çalıştay başlatacağız’ dedi. Çalıştay için alt yapıyı şimdiden hazırlamaya başladık ve pandemiden etkilenmeden bunu gerçekleştirmeyi umut ediyoruz. Dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen orman yangınlarından dolayı Büyükçekmece Belediyesi olarak bir yardım kampanyası başlattık, kampanyamıza STK’lardan ve vatandaşlarımızdan çok talep geldi. Bizde bu taleplere istinaden en elzem durumda olan ihtiyaçları listeledik ve yangın bölgelerine ulaştıracağız” dedi.

Kula, Kimsenin Siyasi Görüşü Bizi İlgilendirmez

Büyükçekmece Belediyesi STK Koordinasyon Sorumlusu Gencay Kula; “Büyükçekmece’de şuan aktif olan yüz yirmi üç dernek var. Bizim için STK’lar yerel yönetimlerin vazgeçilmez bir unsuru ve siyasetin olmadığı bir doğrultuda ilerliyoruz, kimsenin siyasi görüşü bizi ilgilendirmez çünkü biz hizmet için varız” dedi.

Karayün, Geç Kalınmış Bir Proje

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün; “Belediye ile STK’lar arasında koordinasyon kurmanın Büyükçekmece’de geç kalınmış bir proje olduğunu düşünüyorum ama geçte olsa böyle güzel bir projenin hayata geçmesinden dolayı mutluluk duyuyorum. Biz Türkiye genelinde altı şubesi ve yirmi sekiz temsilciliği olan en büyük yerel basın derneklerinin başında gelmekteyiz ve dernek olarak hem sizi hem de bu projeyi destekliyoruz.


HABERLER 11.08.2021 15:51:19 2623 0
Pazartesi 37.9 ° / 26.4 °
Pazartesi 37.9 ° / 26.4 °
Salı 39 ° / 27.3 °

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.