Karayün, 7. Kez Genel Başkan Seçildi          

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Merkezinde Gerçekleşen 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında Karayün 7. Kez genel başkan seçildi.

Karayün, 7. Kez Genel Başkan Seçildi          

Karayün, 7. Kez Genel Başkan Seçildi           

 

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Merkezinde Gerçekleşen 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında Karayün 7. Kez genel başkan seçildi.

 

Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkan Nezir Karayün, 7. Olağan genel kurula sunduğu faaliyet raporunda ve yaptığı konuşmasında dernek üye çalışmalarımız, İstanbul geneliyle sınırlı kalmayarak, Türkiye’nin çeşitli illerinde ve ilçelerinde kaliteli ve işinin ehli olan Gazetecileri üye yapmaya, yurt içinde ve yurt dışında Türkiye genelinde İl ve ilçelerinde temsilcilik ve şube kurma çalışmalarımız devam etmektedir. 

 

 

“YENİLİK ve SOSYAL MECRADA VARIZ”

 

Her platformda Yerel Basının sorunlarını dile getirmeye devam ediyoruz. Her geçen gün derneğimizin çalışmalarına yenilerini ekleyerek, ulusal gazete, dergi, TV kanalları, internet siteleri ve benzeri yayın organlarında yerel Basının sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatan röportajlar vermeye devam ediyoruz. Üye gazetelerin düzenledikleri yayın yılı kutlama gecelerine, hasta ziyaretlerine, düğün ve benzeri etkinliklere katılım göstermeye özen gösteriyoruz.   

 

“TÜRKİYE YEREL BAŞARI ÖDÜLLERİ”

 

Karayün, Türkiye’de ilk kez Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği tarafından başlatılan, Yerel basının gelişimine katkı sağlayacak olan ve 7 katagoride ödüllendirdiğimiz “TÜRKİYE YEREL BAŞARI ÖDÜLLERİ YARIŞMASI”nın 5. Sini gerçekleştirmek için çalışmalarımıza başladık. Türkiye genelinde tüm yerel basına, yazılı, görsel, duyusal, dijital ve sosyal medya platformlarına açık olacak olan yarışmamız en kısa sürede başlatılacaktır.

 

“ŞUBELERİMİZ ÇALIŞIYOR”

 

Şubelerimiz kendi illerinde çalışmalarını yürütürken, Edirne Şube başkanı Erdoğan Demir öncülüğünde Edirne genelinde “Vefa Ödülleri” adı altında birçok ilçede ödül törenleri düzenleyerek, yerel basının kalitesini yükseltme ve gelişimine katkı sağlama çalışmalarımız devam etmektedir. İzmir, Tokat ve Merkez şubelerimiz yerel basının gelişimine katkı sağlamak amacıyla eğitim seminerleri düzenlemeye devam ediyor.

 

 

“HAYDAR ALİYEV’İN 1000. YILI ANISINA”

 

Tek Millet 2 Devlet olan kardeş ülke Azerbaycan temsilciliğimiz Hasan Mammadov tarafından Azerbaycan’ın Mimarı ulu önder Haydar Aliyev’in 1000. Yılı anısına, gerçekleştirdiği Başarı Ödülleri törenine Azerbaycan devlet protokolü, siyasi otoriteleri, sanatçılar, elit iş insanları ve çok sayıda vatandaş katılmıştır. Program Ülke genelinde tüm yayın organlarında yer bulmuştur.  

 

“BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK”

 

İstanbul Dernekler masası müdürlüğünce açılmış projeler incelenerek dernek gelişimi adına yeni projelerin hazırlanmasını sağlamak amacıyla araştırma- geliştirme (AR-GE) ekibi kuruldu. “Yerel Basın Gelişim Projesi” Yerel Basının Gelişimi için, her yıl geleneksel olarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ve 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla, yemek, çalıştay, konferans, seminer ve eğitim organizasyonları gerçekleştirerek Yerel Basın’ın gelişimi, birlik ve beraberlik içerisinde olmasını sağlama projeleri düzenli olarak, yürütülmektedir.

 

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ” 

 

Sosyal Sorumluluk kapsamında, Başta Ramazan ayı olmak üzere yılın çeşitli zamanlarında, ekonomik durumu iyi olmayan Gazetecilere ve dezavantajlı vatandaşlarımıza yönelik ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Üye gazetelerimiz arasında ekonomik durumu iyi olmayan meslektaşlarımıza, hasta, dul, yetim ve fakirlerimize erzak ve nakdi yardım kampanyaları düzenleyip, işadamları ile iletişime geçerek, aracılık yapıp başta dezavantajlı vatandaşlarımızın bizzat evlerine giderek birlikte iftar yemeklerine katılıp, çocuklarının okul masraflarına, ev kiralarına ve yaşam standartlarına katkılar sağlamak için gayret göstermekteyiz. Yurt içinde ve Yurt dışında Türkiye’nin Çeşitli illerinde ve ilçelerinde Şube ve Temsilcilikler kurmaya devam devam edeceğiz.

 

“TEŞEKKÜR”

 

Karayün; 7. Olağan genel kurulumuza katılarak, bizlere yeniden bu ulvi görevi tevdi eden, kıymetli aile fertlerimize ve delegelerimize Teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kadromuza da başarılar diliyorum dedi.

 

Genel Kurulda Yeni Yönetim, Denetim, Disiplin ve Onur Kurulu Şu Şekilde Oldu;

YENİDEN GENEL BAŞKANLIĞA

 

       Nezir KARAYÜN

 

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE

1-     Filiz Özsoy

2-     Barış Çelik 

3-     Sabahattin Acar

4-     Duygu Canko

5-     Ercan Kutlu

6-     Nilgün Ege Karaçuha

7-     Kadir Özel

 

YÖNETİM KURULU YEDEK

1-  Rana Filiz Değirmenci

2-  Adnan Yıldırım

3- Emrah Öztürk

4-  Adem Katılmış

5-  Baturay Tarakçıoğlu

6-  Hakan Eser

7-  Neslihan Mican

 

DENETLEME KURULU ASİL

1 -  Muhammed Mustafa Karayün 

2-   Yasemin Eryıldız Kuzu 

3-   Nuray Büyüktankaya

 

DENETLEME KURULU YEDEK

1-    Meral Çetiner

2-    Şeref Özata

3-    Haluk Özçelik

 

DİSİPLİN KURULU ASİL

1-    Nurhayat Varol

2-    Çiğdem Akan

3-    Nilüfer Albayrak

 

DİSİPLİN KURULU YEDEK

1-   Nuray Büyüktankaya

2-   Zeynep Çağlar

3-   Tahsin Akkuş

 

ONUR KURULU

1-Erdoğan Demir

2- Kaan Engin Vardar

3- Ömer Vehbi Altunçul

4- Hasan Mammadov

5- Mehmet Gülnahar

6- Nuri Çevirgen

7- Sabahattin Öztürk

8- Kenan Balcı

9- Osman İslam

10- Musa Has

11- Zeki Efe 

12- AV. Osman Gürcan Çelikkol

13- Mustafa Küpeli

14- Oğuz Cevher

15- Durbey Duran

16- Hüseyin Alpay

17- DR. Salih Yıldırım

18- Ayhan Bayram

19- Fersan Çoksavcı

20- Mahir Murat Abdulllahoğlu

21- Metin Karabulut

22- Şükrü Şahin

23- Meral Çetiner

24- Münir Temelli

25- Ahmet Söyler

25- Henifi Çelik

26- Ahmet Karayün

 

TYBB Haber Merkezi

 


HABERLER 10.04.2024 12:25:00 304 0
Cuma 37.1 ° / 24 °
Cumartesi 39.2 ° / 25.7 °
Pazar 38.3 ° / 25.5 °

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.